WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O SUCHEJ SKÓRZE

Sucha skóra-to bardzo powszechny problem, że dzieci rosną, dotkniętych coraz więcej ludzi. Skóra jest największym organem i pierwsza linia obrony przeciwko bakterii, zanieczyszczeń i innych substancji drażniących przeciw, dlatego jest bardzo ważne dla zachowania zdrowia. Zdrowa skóra jest miękka i elastyczna, ale prosty w suchej, zniszczonej, podrażnionej i swędzenie [źródło: zdrowie odkryć. W ogóle, sucha skóra to nie na poważnie, ale niewygodne i brzydkie, dobrze nawilżona, pełnej komórek skóry maleje, okrągły, i dlatego drobne linie i zmarszczki tworzą się na powierzchni skóry.

Na szczęście, większość czasu suchej skóry przed niekorzystnymi czynnikami środowiska jako wynik rozwoj25u, w całości lub w części w eksploatacji.

Węgry-to duża część woda twarda. Po kąpieli, coraz więcej i więcej ludzi może czuć dyskomfort, skóra jest rozciągnięta, może swędzieć lub odkleić. Chłodnicy, lub pojawieniem się tych objawów zaostrza się, a w sezonie grzewczym, uruchamiając mieszkań, domków letniskowych, domów suche powietrze może również nasilać dolegliwości. W tym czasie coraz więcej tych, którzy w nocy prawie nie śpię, bo skóra tak swędzi, że mnie boli. Chroniczne lub poważne problemy suchej skóry dermatologiczny interwencji. Ale w bardziej miękkiej formie leczenia siebie zbyt wiele możemy zrobić w zakresie poprawy objawów i rozwiązywania użyj nawilżacza, mniej mycia naczyń i twardych, suszenia mydła unikając.

Objawy suchej skóry

Sucha skóra, suchość skóry, sucha skóra przyczyny, pielęgnacja skóry suchej, sucha obróbka skóry, Биодерма, Биодерма Атодерм, Атодерм, produkty Атодерм, Атодерм dla suchej skóry

Suchość skóry często ma charakter tymczasowy – na przykład, jeśli jest to tylko w zimie, co się stało, ale ona może być problemem przez całe życie. Skóra jest często w rękach i nogach, w dolnej części suche, ale ta prawidłowość może się znacznie różnić od osoby do osoby. Ponadto, suchej skóry, oznaki i objawy zależą od wieku, stanu zdrowia, z domu, ile czasu spędzamy na świeżym powietrzu, i ten problem jest przyczyną.

Suchej skóry następujące doświadczenie: 

 • Skóra jest gruba i rozciąga się, zwłaszcza w prysznic osobno, wanny lub po kąpieli.
 • Skóra staje się усохшей lub odwodniona.
 • Szorstką skórę, szorstki w dotyku.
 • Skóra swędzi, czasem bardzo silne.
 • Słabo widoczne złuszczanie.
 • Cienkie linie i pęknięć.
 • Wysypka, zaczerwienienie.
 • Głębokie pęknięcia, które krwawią może też

Kiedy udać się do lekarza?

26W większości przypadków, sucha skóra dobrze reaguje na zmiany w stylu życia i indywidualnego, domowego leczenia.

Skontaktuj się z lekarzem jeśli: 

 • Jeśli skóra nie poprawi się na wszystko.
 • Jeśli masz suchą skórę, silne zaczerwienienie mu towarzyszy.
 • Jeśli suchość i swędzenie sen jest zakłócony.
 • Jeśli zadrapania, otwarte rany, infekcje lub rozwijać.
 • Jeśli łuszczenie się skóry, łuszczenie, tak odczuwałam duży obszar

Suchą skórę różnych czynników, które mogą powodować 

 • jak możemy prysznic i do kąpieli,
 • mydło używamy-e
 • domowe ogrzewanie i chłodzenie,
 • jakie ubrania nosimy,
 • klimat

Tak wiele czynników może prowadzić do suchości skóry, że praktycznie nie można ich uniknąć, ale właściwa pielęgnacja skóry, aby zapobiec tworzeniu się lub może pomóc objawy, aby zmniejszyć lub wyeliminować.

 

Sucha skóra, więc zazwyczaj zapobiec, ale i łatwo poddaje się leczeniu, jeśli skóra jest już sucha i popękana. Możesz zrobić prosty nawilżający wystarczy, aby rozwiązać ten problem, ale jeśli w trakcie użytkowania to się nie uda, wtedy można spróbować inny krem. Istnieją również pewne problemy zdrowotne, które są suchość skóry może być spowodowane, i choć trudniej je leczyć objawy w tych przypadkach mogą być zmniejszone lub wyeliminowane.

 

Co może być przyczyną suchej skóry?

Górną warstwę skóry, martwych i olejów, które pomagają utrzymać nawilżenie skóry. Warstwa ta pomaga utrzymać prawidłową zawartość wilgoci w skórze, co zapewnia żywa skóra głębokie warstwy zdrowie i nawilżenie. Jeśli naskórek jest uszkodzony i nie może utrzymać wody, skóra staje się sucha i rozwój objawów suchej skóry [źródło: Uniwersytet stanu Iowa].

Chociaż w większości przypadków sucha skóra (ксероз) skutków środowiskowych spowodowanych niektórymi chorobami, również mogą znacząco zmienić funkcje i wygląd skóry.

Suchej skóry możliwe przyczyny: 

 • Pogoda. W sumie, skóra zimą jest sucha, gdy temperatura i wilgotność też maleje. W zimowych warunkach istniejących warunkach skórę jeszcze gorzej.
 • Centralne ogrzewanie i klimatyzacja. Centralne ogrzewanie i klimatyzacja, piec opalany drewnem, grzejniki i kominki zmniejszenia wilgotności i suchą skórę.
 • Wanna z hydromasażem i prysznic. Częste brania prysznica lub kąpieli, zwłaszcza, jeśli masz bardzo gorąca woda i wanny, i mocno chlorowana woda w baseny i niszczy ochronną warstwę lipidową skóry.
 • Surowe mydła i detergentów. Wiele popularnych mydła i detergentów Streszczenie lipidów i wody ze skóry. Większość dezodorantów i anty-bakteryjny mydło, zwykle szkodliwe, i wiele szampon wysusza skórę głowy.
 • Ekspozycji na słońce. Jak zawsze ciepło, słońce wysusza skórę. Szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV) promieniowanie przenika przez górne warstwy skóry (naskórek). Najbardziej znaczące uszkodzenia głęboko do skóry właściwej jest produkowany, gdzie włókien kolagenowych i elastynowych, zmniejszenie prędkości, głębokie zmarszczki i temat, zwiotczenie skóry prowadzi do powstawania. Zniszczonej słońcem na suchej skórze.
 • Atopowe zapalenie skóry. Jest to jeden z najczęstszych rodzajów egzemy, i uszkodzonej części objawy wrażliwej i suchej skóry. To miękki Rodzaj egzemy, łamiąc stan skóry, nadmierna suchość powoduje. Dotknięte obszary obejmują twarz, szyję, ręce, i zginanie stref wokół łokcia, nadgarstka, kolana i kostki.
 • Łuszczyca. Jest to choroba skóry objawy szorstkie, suche obszary, miejsca, które martwe komórki szybko się mnożą z rozwijających się Jelita łuskami.
 • Choroby tarczycy. W ramach funkcji tarczycy i w konsekwencji zbyt mało hormonów tarczycy produkowane, tym samym zmniejszając ilość gruczołów łojowych i potowych, sekwencji obrazów, skóra jest szorstka w dotyku i suchej

 

Dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiedni krem. Unikaj perfumowane kremy, krem powinien być stosowany, która jest miękka i zawiera nawilżające – nawilżające i łagodzące składniki. W nawilżacz, przyciąga wodę z powietrza i łączy ze skóry, plastyfikatorów jako smarów, które są gładkie i sprawi, że skóra

Niektóre leki mogą również powodować suchość skóry: 

 • anty-alergia agentów,
 • leki na trądzik,
 • jednak leki.
 • Problemy zdrowotne, takie jak łuszczyca i egzema, a skóra zmniejszenie wilgotności może być spowodowane, ale bardziej suche plamy rozwijają się na ciało

Czynniki ryzyka powstawania suchej skóry

Mimo, że każdy może rozwinąć objawy suchej skóry, w takich przypadkach, co jest bardziej prawdopodobne.

 • W starszym wieku.
 • Suchego, zimnego lub niskiej wilgotności klimatu.
 • Ci, którzy często, długości są, jak się Wanna lub prysznic.

Suche skórne powikłania

Osobom, które mają tendencję do wyprysk, przy niewłaściwym leczeniu suchej skóry stan skóry może prowadzić do:

 • Atopowe zapalenie skóry (egzema). Nadmiar skóry odwodnienie może prowadzić do powstawania chorobą skóry, która jest zaczerwienienie, łuszczenie i zapalenie.
 • Zapalenie mieszków włosowych. Mieszki włosowe zaognione.
 • Ten tkanki podskórnej jest poważne zakażenie bakteryjne, w niektórych przypadkach te bakterie w system limfatyczny i naczynia krwionośne.

Powikłania te głównie występują, gdy mechanizmy normalnej ochrony skóry przed uszkodzeniem. Na przykład, bardzo sucha skóra może spowodować głębokie rysy lub pęknięcia, które mogą się otworzyć, jak otworzyć plik z bakteriami intruza.

Sucha skóra – pielęgnacja

W większości przypadków, objawy suchej skóry można leczyć w warunkach domowych, aby ćwiczyć z prostych metod i zmiany stylu życia, takie jak krem używam i w długi, gorący prysznic, wanna redukcji. Jest to bardzo ważne dla nawilżenia skóry i nawilżenie, aby zachować właściwą nawilżający i centralka krem. Jeśli masz bardzo sucha, łuszcząca się skóra, trzeba zrobić balsam do korzystania z których kwas mlekowy lub kwas mlekowy i mocznik (karbamid) zawiera.

Pierwszy krok sprowadza się do tego, że skóra jest nawilżona, aby uniknąć długi gorący prysznic, że funkcje obronne skóry jest niezbędne dla warstwy lipidowej jest uszkodzony. Zamiast tego, bardziej krótki prysznic zaleca się zamiast czystą, ciepłą wodą. Należy także unikać perfumowany dezodorant lub anty-bakteryjny mydło używam, który jeszcze bardziej suchej skóry. Zamiast łagodny, bez zapachu lub mydła do mycia twarzy zaleca się stosowanie . Po kąpieli, miękkie, miękkie trzeba ręcznik, ale tylko do momentu, kiedy skóra jest jeszcze lekko wilgotna, mokro, a następnie w ciągu 3 minut należy nałożyć krem, pomaga maksymalnie wilgoć blisko skóry warstwy.

Jeśli masz poważne niebo, na przykład, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, ихтиоз, koniecznie trzeba udać się do dermatologa w celu odpowiedniego leczenia, aby rozpocząć.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *